Svjetski dan geodeta 21. ožujka 2023.

Drage kolegice i kolege!
U ime Izvršnog odbora Udruge geodeta Osječko-baranjske županije čestitam vam Svjetski dan geodeta koji se slavi 21. ožujka.

Objavljujemo prigodnu pjesmu našeg kolege Siniše Živkovića iz Donjeg Miholjca kojom se i on pridružuje današnjoj čestitci, na čemu mu zahvaljujemo.

SRETAN DAN GEODETA !

Neka pati koga smeta
danas je dan geodeta,
nek nazdravi ko god želi
geodeti su veseli.
Profesori naši mili
poslu su nas naučili,
računati svi smo znali
instrumente poznavali.
GPS nam točnost pruži
dok po nebu dron već kruži,
digitalno sve se radi
zato struku vole mladi.
Puno zdravlja i uspjeha
izazova još nas čeka,
da signali dobri stižu
geodeti čašu dižu.

Izvolite i objavu sa stranice HGD-a o današnjem Svjetskom danu geodeta i večerašnjem predavanju HKOIG o istome.

Kao i svake godine od 2018., 21. ožujka slavi se kao Svjetski dan geodeta / Global Surveyor’s Day. Ove godine Fédération des géomètres francophones / Federation of French Speaking Surveyors (FGF), u suradnji s Europskim vijećem geodeta (CLGE) i Međunarodnom udrugom geodeta (FIG), ima čast koordinirati proslavu koja će biti u obliku online događaja. Svečanost će se održati u Parizu, u sjedištu regionalnog ogranka OGE (Conseil régional de l’Ordre des géomètres-experts de Paris), 1 rue de Chazelles, 75017 Paris, France. FGF je nominirao dva francuska matematičara, astronoma i geodeta – Jean-Baptiste Joseph Delambre i Pierre François André Méchain, izumitelje metričkog sustava, za Geodete godine za 2023.

HKOIG Vas poziva da prisustvujete virtualnom obilježavanju Svjetskog dana geodeta 2023. 

Za više informacija pogledajte izvornu vijest: https://www.clge.eu/event/global-surveyors-day-2023#2023-03-21